How much is it?

gle 2013-12-15 18:29:35
Downvote
1
Upvote

In these exercises you can work both on prices and on "it is" or "they are"

This downloadable teaching material is a great resource for elementary school students, kindergartners and nursery school students and students with special educational needs, learning difficulties, e.g. dyslexia at Beginner (pre-A1) and Elementary (A1) level. It is a valuable material for improving your pupils' Writing skills. It is about the vocabulary topic of Money.
Copyright License: This file is licensed by gle under the iSLCollective Copyright License

Upload date: 2013-12-15 18:29:35

Author: gle

from France

gle is from/lives in France and has been a member of iSLCollective since 2012-11-21 17:54:16. gle last logged in on 2018-05-06 20:45:48, and has shared 9 resources on iSLCollective so far.

Post a comment

Recommendations

Comments

Similar resources