How much is it?

gloriawpai 2011-04-14 21:30:45
Downvote
9
Upvote

Practicing numbers and prices. Asking how much is it? Students work in pairs.

This downloadable worksheet is best suited for business/professional students, high school students and adults at Elementary (A1) level. It is great for teaching MUCH or MANY in English, and can be used for honing your learners' Speaking skills. It is about the theme of Going to a restaurant.
Copyright License: This file is licensed by gloriawpai under the iSLCollective Copyright License

Upload date: 2011-04-14 21:30:45

Author: gloriawpai

from Brazil

gloriawpai is from/lives in Brazil and has been a member of iSLCollective since 2010-11-27 20:39:08. gloriawpai last logged in on 2018-08-15 15:17:26, and has shared 45 resources on iSLCollective so far.

Post a comment

Recommendations

Comments

Next worksheet >

Teaching jobs

Similar resources