How much is it? How much are they?

suzannapoon 2013-01-29 15:55:29
Downvote
3
Upvote

Information gap worksheets to ask and answer questions about the prices of different food items.

The above downloadable printable is intended for elementary school students at Pre-intermediate (A2) and Intermediate (B1) level. It is a useful material for consolidating MUCH or MANY in English, and is excellent for strengthening your groups' Listening, Spelling, Speaking, Reading and Writing skills. It centers around the theme of Food.
Copyright License: This file is licensed by suzannapoon under the iSLCollective Copyright License

Upload date: 2013-01-29 15:55:29

Author: suzannapoon

from Hong Kong

suzannapoon is from/lives in Hong Kong and has been a member of iSLCollective since 2013-01-29 15:46:56. suzannapoon last logged in on 2013-01-29 15:47:14, and has shared 2 resources on iSLCollective so far.

Post a comment

Recommendations

Comments

Next worksheet >

Teaching jobs

Similar resources