Donate a coffee

How much is it?

1141
7
1/2
Say thanks!
Post your comment
The author
Vickylu
Vickylu
Similar Resources

Worksheet details

worksheet summary
It is a worksheet that will hel students to write the prices and to practice how much they cost. Students will be able to practice writing and they can also read them to improve their pronunciation.
Language goals
writing
Writing practice
General topic
Level
The above lesson is a great teaching resource for:Elementary (A1)
Student type
This resource is intended for:Elementary schoolers
elementary-school
Elementary schoolers
Dialect
Solutions
Solutions not included
Quality check
Quality not yet verified by the community.
Sensitivity
This resource does not contain any images, words or ideas that would upset a reasonable person in any culture.
Copyright license
This resource is licensed by Vickylu under the iSLCollective Copyright License.
Upload date
1/28/2020
Vickylu
Vickylu
ec
Vickylu is from/lives in Ecuador and has been a member of iSLCollective since 2018-05-02. Vickylu last logged in on 2022-11-24, and has shared 1 resources on iSLCollective so far.
See Portfolio
Post a comment
Post your comment
Comments
Be the first commenter!
Show more comments